L-ти републиканския преглед по пожароприложен спорт

Създадена на 06 Юни 2022

От 01.06. до 03.06.2022 г. в Пловдив се проведе L-ти републиканския преглед по пожароприложен спорт.Състезанията по всички дисциплини се проведоха на лекоатлетическия стадион в Парк „Отдих и култура“.

Състезанието се организира от Българска федерация по пожароприложен спорт със съдействието на ГДПБЗН-МВР, РДПБЗН-Пловдив и спортен клуб за пожароприложен спорт “Пловдив – 160”.

Участваха 29 отбора от всички областни градове в България, както и представителният отбор на Факултет ПБЗН при Академията на МВР.

Надпреварата се проведе на четирите състезателни дисциплини – индивидуалните “Изкачване с щурмова стълба до 4-тия етаж на учебна кула” и “100-метрова пътека с препятствия” и колективните “Пожарна щафета 4х100м с препятствия” и “Бойно разгръщане от мотопомпа”.

След приключване на последната състезателна дисциплина бяха обявени и победителите в комплексното класиране.
Отборът на Кюстендил е на девето място
На първо място се класира отбора на Пловдив, втори се наредиха София, а трети се класираха състезателите от отбора на Факултет ПБЗН при Академията на МВР

Поздравяваме участниците в отбора на Кюстендил за достойното им представяне в 50 - я републиканския преглед по пожароприложен спорт.